Yüksek Tansiyon Giderici

Yüksek Tansiyon Giderici Gıda Takviyeleri

Kalsiyum & Magnezyuım & Çinko

   Yüksek Tansiyon  / Kalsiyum & Magnezyuım & Çinko

Vücuttaki pek çok işlevin yerine getirilmesinde kalsiyum mineraline ihtiyaç duyulmaktadır. Kalsiyumun %99’u kemiklerde bulunur ve eksikliğinde ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir.
Kalsiyum, kas ve sinir hücreleri, kanın pıhtılaşması, hormonal faaliyetlerin devamı için gereklidir. Magnezyum, hücrelerde en çok bulunan minerallerdendir.
Enerji metabolizması, kas ve sinir fonksiyonlarının sürdürülmesi, kalp sağlığı ve pek çok doku için gereklidir. Kalsiyum ile beraber kemik sağlığında önemli rol oynar.

Çinko, protein, karbonhidrat, yağ, nükleik asit ve diğer mikrobesinlerin sentezlenmesi ve yıkımı için ihtiyaç duyulan 300’den fazla enzimin yapısında yer almaktadır.

Alıç Ekstraktı Kapsül

Yüksek Tansiyon / Alıç Ekstraktı Kapsül

Önemli bir kalp ve damar sağlığı destekleyicisi olan alıç kalp damarlarını genişleterek kanın daha rahat pompalanmasını ve dolaşmasını sağlayarak kalbin yükünü hafifletir. Kalbi kuvvetlendirir ve damar sertliğine karşı koruyucudur. Kalp krizi riskini azaltır.

Kalp atışlarını düzenleyerek aritmiye (düzensiz kalp atışı) karşı da koruyucu ve tedavi edici etki gösterir. Sinirler üzerinde yatıştırıcı etkisi ile sinir bozukluğunu ve sinirsel çarpıntıları giderir. Beyne kan akışını arttırır. Uykusuzluğa iyi gelir. Yüksek tansiyonu düşürür. Mideyi kuvvetlendirir. Spazm çözücü ve idrar söktürücüdür. Cinsel gücü arttırır.

 Balık Yağı Yumuşak Kapsül

Yüksek Tansiyon /  Balık Yağı Yumuşak Kapsül

Balık Yağı, insan sağlığı için çok önemli olan omega-3 yağ asitlerini içermektedir. Bu yağ asitleri vücut tarafından üretilemeyen ve dışardan alınması gereken esansiyel yağ asitleridir.

Omega-3 yağ asitlerinin üç ana formu bulunmaktadır.

Bunlar; ALA(alpha-linolenic asit), DHA(docosahexaenoic asit) ve EPA(eicosapentaenoic asit)’dır. EPA/DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

 

Omega 3 – 6 – 9 Yumuşak Kapsül

Yüksek Tansiyon  /   Omega 3 – 6 – 9 Yumuşak Kapsül

Omega-3 kalp-damar sistemini düzenleyici ve destekleyicidir.
Omega-6 menopoz döneminde ve adet öncesinde meydana gelen sıkıntıların hafifletilmesinde yardımcı olur.
Omega-9 bağışıklık sistemini güçlendirmede,damar sağlığının korunmasında yardımcı yağ asididir.
Omega3-6-9 kolestrol ve trigliserit metabolizmasının düzenlenmesine yardımcı kalp-damar sağlığı için destekleyici bir gıda takviyesidir.Bu yağ asitleri ile yapılan çalışmalarda omega grubu yağ asitlerinin;beyin ve retina sağlığı,sağlıklı bir cilt ve sinir sistemi içinde önemi oldukları belirtilmiştir.

Sarımsak Yağı Yumuşak Kapsül

Yüksek Tansiyon / Sarımsak Yağı Yumuşak Kapsül

Sarımsak özellikle Asya kıtasında inanılmaz bir popülariteye sahiptir. Modern bilimin sarımsağı daha yakından araçtırmaya başlamasıyla sarımsak mucizesi iyice açığa çıkmış ve içerisinde alisin, ajoene ve thiosülfinat dialildisülfit gibi maddeler bulunmaktadır.

Sarımsaktan elde edilen sarımsak yağı da özellikle kalp hastalıklarından tutun da mantar enfeksiyonlarına iyi gelmesine kadar çok geniş bir yelpazede değişik şifalar barındırmaktadır. Tansiyon düzenleyici, Bağışıklık sistemini güçlendirici, Vücud direncini arttırıcı

Bakteri ve mantarlara karşı koruyucu etkileri vardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir