Yaşlanmaya karşı

Yaşlanmaya karşı

Yaşlanma etkileri

Geçen yıllarla birlikte cildinizde yaşlanma belirtileri görmeye başladığınızda, kendinize çok iyi bir cilt bakım stratejisi belirlemeli ve gelecekte yaşlanma görünümünü en aza indirmeye yönelik çalışmalara başlamalısınız.

İşte size Yaşlanma etkilerine karşı savaşmak için birkaç öneri;

Düzenli olarak peeling yaptırın veya yapın…

Bugün, evde yapabileceğiniz birçok peeling var. Ayrıca bir klinikte uygulatabileceğiniz kimyasal peeling gibi yöntemlere de başvurabilirsiniz. Vücuttaki ölü hücrelerden kurtularak tazelenmenizi sağlayacak olan peeling yönteminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yüze ve vücuda uygulayacağınız peelingin farklı olması. Yüzün hassas olduğunu unutmayarak, buna göre bir peeling seçmelisiniz.

Vitaminlerin gücünü unutmayın

C vitamini her zaman hayatınızın bir parçası olmalı. C vitamini temel bir bağışıklık güçlendirici olmasının yanı sıra, antioksidan etkisiyle de dostunuz. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve sıkı ve genç görünümlü bir sonuç sağlamak için gerekli.

A vitamini de cildi iyileştirme özelliği ve kırışıklıklardan uzak pürüzsüz bir cilt yaratmasıyla size yardımcı olacak bir diğer destek.

Bol su için

Gün boyunca en az sekiz bardak su içmelisiniz. Cildi nemli tutmaya ve en iyi görünümü elde etmenize yardımcı olur.

Yüz kadar vücutta önemli

Sadece yüzünüze konsantre olarak vücudunuzu ihmal etmeyin. Mümkün olduğunca organik yemek tüketerek, düzenli egzersiz yaparak ve sebze ve meyve tüketiminizi artırarak vücudunuza yardımcı olun.

Güneşten uzak durun

ava bulutlu olsa bile, günlük güneş koruyucu kullanın. Çünkü, güneş zararlı ışınlarıyla cildinize hasar veren nedenlerin başında geliyor.

Sigarayı bırakın

İşte size sigarayı bırakmak için bir neden daha… Sigara içmek sağlığınız kadar cildinize de zararlı. Yüz ve vücut kırışıklıklarını artıran etkisiyle sigara, cildinizin normal yaşlanma sürecini hızlandırıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir