Vücudunuzu ihmal etmeyin!

Vücudunuzu ihmal etmeyin!

Vücut bakımı

Birçok kadın yüzlerine çok özen gösterir. Ancak vücudun bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Tepeden tırnağa yumuşak, temiz ve parlayan bir cilt istiyorsanız düzenli olarak bakım yapmalısınız.

Kış mevsimi cildi yorar. O yüzden tüm vücudunuza cildinizi tazeleyecek ve gençleştirecek bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Haftada bir duş sırasında yapacağınız bir bakım çok etkili olacaktır.
Duşa girmeden önce bir vücut fırçası yardımıyla ayaklarınızdan başlayarak yukarı doğru tüm vücudunuzu fırçalayın. Bu gevşek deriyi kaldırmak ve cildinizi peeling işlemi için hazırlamaya yardımcı olacaktır.

Duş alın ve tepeden tırnağa vücudunuzun ıslanmasını sağlayın. Ayaklarınızdaki pürüzlü noktalar ve nasırı ortadan kaldırmak için bir ponza taşı ile törpüleyin.

Bir vücut peelingi alarak uygulayın. Ayak diplerinden başlayarak vücudunuzu dairesel ovun. Cildi çok hassas olduğundan, bikini bölgesine ulaştığınızda, çok sert fırçalamayın.

Yüz kısmında özellikle gözler ve ağız çevresinde, nazik olun. Yüz için vücut üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış ürünler yerine daha nazik formüle edilmiş bir peeling ürünü kullanın.

Vücudunuzu ılık su ile durulayın. İsterseniz, cildinizi yumuşatmak için bir duş jeli uygulayın.

Duş bitince, nemlendirici bir vücut losyonu uygulayın. Sonrasında günde bir kez vücut nemlendiricisi kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir