Otobronzanlar ile Güneşsiz Bronzlaşın

Otobronzanlar ile Güneşsiz Bronzlaşın

otobronzan

Yazın en önemli göstergelerinden biri bronz tenler. Pek çok kadın bronzluğu, cildi daha parlak gösterdiği ve küçük cilt kusurlarını kapattığı için seviyor. Ancak çoğunun, dilediği bronz renge kavuşacak kadar güneşlenmeye vakti yok.

Eğer uzun uzun güneşlenmeye vaktiniz yok, ancak bronz teni seviyorsanız veya tatile bembeyaz bir tenle gitmeyi istemiyorsanız otobronzanlardan yardım alabilirsiniz. Otobronzanlar sadece birkaç saat içinde cildinizin tonunu koyulaştırmayı vaat ediyor.

Otobronzanlardaki etkin madde bir nevi meyve şekeri olan DHA molekülü. Bu molekül ciltteki aminoasitlerle reaksiyona girerek cilde bronz rengini veriyor.

Eskiden otobronzanlar kıyafetleri boyayan, yapış yapış ve kötü kokan kremler olarak görülüyordu. Ancak yeni üretilen otobronzanlar bu şikayetleri ortadan kaldırıyor. Yeni bronzlaştırıcılar hızla kuruyarak cildinizi kakaonun dilediğiniz tonlarına getirmeyi vaat ediyor.

Otobronzanlar yoğunluklarına göre sprey, köpük, jel, krem ve balm olarak değişiyor. İdeal tonlarına ulaşmaları çeşidine göre 1 ile 12 saat arasında değişiyor. Genelde üç günde bir tazelenmesi öneriliyor.

Otobronzanlar cildin rengini değiştirmenin yanında yoğun bir bakım özelliğine de sahip. Pek çoğunun içinde aloe vera veya E vitamini gibi yoğun nemlendirme özelliğine sahip bileşikler var.
Eğer krem kullanmaktan hoşlanmıyor veya sadece cildinize bronz ve ışıltılı bir ton vermeyi istiyorsanız, bronzlaştırıcı makyaj ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Pek çok marka yaz aylarında ojeden fara, dudak parlatıcısından fondötene cildinizi ışıldatan ve bronzlaştıran makyaj serileri çıkarıyor. Bronzlaştırıcı makyaj ürünleri özellikle küçük cilt kusurlarını kapatmada da etkili.

Yüze ve boyuna uygulanıyor

B5’in bronzlaştırıcı pudrası yüz, boyun ve omuzlarda ışıltılı bir bronzluk sağlıyor. Ürünün makyaj fırçası pudra taneciklerini dengeli biçimde dağıtmak için tasarlanmış. Tüm cilt tiplerine uygun bu ürün tek başına veya pürüzsüzlük etkisini artırmak için fondöten üstüne uygulanabiliyor.

Pürüzsüz, kadife bir cilt için

Guerlain’in güneşsiz bronzlaşma sağlayan kremlerinin yanı sıra bronzlaşmaya yardımcı bir makyaj serisi de var. Diğer tüm ürünlerde olduğu gibi Guerlain’in ürünlerinde de temel amaç cilde doğal bir parlaklık katmak. Ancak bu kozmetikler cildi sadece bronz göstermeyi değil, aynı zamanda küçük kusurlarını örtmeyi de amaçlıyor. Özellikle baz üstüne kullanılması tavsiye edilen bu ürünler cildinizin pürüzsüz, kadifemsi bir görüntüye sahip olmasına yardımcı oluyor.

Anti-aging özellikli otobronzan

Olay’ın yaşlanmaya karşı etkili anti-aging ürünü Total Effects 7’nin yeni ürünü Touch of Sunshine cildi yıpratan en büyük etkenlerden biri olan güneşe ihtiyaç duymadan cildinizi bronzlaştırıyor. Bu üründe Total Effects 7’nin anti-aging içeriği ile cildi bronzlaştırıcı maddeler bir arada yer alıyor.

Üç saatte doğal bronzluk

Clinique’nin Self Tinted Mousse’u tüm cilt tipleri için kullanılabilen hafif kıvamlı bir ürün. Sprey şeklinde tüm vücudunuza uygulayabiliyorsunuz. 15 dakika içinde kuruduğu söylenen ürün üç saat içinde cildinize doğal bir bronzluk kazandırmayı vaat ediyor. Ayrıca aynı seride yüz için daha hafif kıvamlı bir ürün var.

Doğal yağlar ve meyve kökleri
Bergasol’un bu kremi yüz için üretilmiş. İçerdiği meyve kökleri ve doğal yağlarla cildinizi bronzlaştırırken beslemeyi amaçlıyor. Ayrıca cildinizi yoğun biçimde nemlendirmek için A, B ve E vitaminleri içeriyor.

Kaynak: kırmızıruj

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir