logo

Kolestrol Düşürücü Gıda Takviyeleri

Sarımsak Yağı Yumuşak Kapsül

Kolestrol Düşürücü Gıda Takviyeleri / Sarımsak Yağı Yumuşak Kapsül

Sarımsak özellikle Asya kıtasında inanılmaz bir popülariteye sahiptir. Modern bilimin sarımsağı daha yakından araçtırmaya başlamasıyla sarımsak mucizesi iyice açığa çıkmış ve içerisinde alisin, ajoene ve thiosülfinat dialildisülfit gibi maddeler bulunmaktadır.

Sarımsaktan elde edilen sarımsak yağı da özellikle kalp hastalıklarından tutun da mantar enfeksiyonlarına iyi gelmesine kadar çok geniş bir yelpazede değişik şifalar barındırmaktadır. Tansiyon düzenleyici, Bağışıklık sistemini güçlendirici, Vücud direncini arttırıcı

Bakteri ve mantarlara karşı koruyucu etkileri vardır.

 Soya Lesitin Yumuşak Kapsül

Kolestrol Düşürücü Gıda Takviyeleri  /  Soya Lesitin Yumuşak Kapsül

Tüm hücrelerde en çok da beyin kalp karaciğer ve böbreklerde bulunan doğal bir antioksidandır. Lesitin beyinde asetil kolin adlı maddeye çevrilerek bellek düşünme yeteneği ve kas kontrolünde görev alır. Kolesterolün damar çeperlerinde birikmesini önler. Karaciğerde birikmiş yağları metabolize ederek karaciğer bozukluğunun önüne geçer.

Yağda çözünen A D E ve K vitaminlerinin emilimine ve vücutta kullanımına yardımcı olur. Yumurta soya ve mısırdan elde edilen lesitin kolesterol düzeyinin %30 düşürülmesini sağlamıştır.

 

 Balık Yağı Yumuşak Kapsül

Kolestrol Düşürücü Gıda Takviyeleri /  Balık Yağı Yumuşak Kapsül

Balık Yağı, insan sağlığı için çok önemli olan omega-3 yağ asitlerini içermektedir. Bu yağ asitleri vücut tarafından üretilemeyen ve dışardan alınması gereken esansiyel yağ asitleridir.

Omega-3 yağ asitlerinin üç ana formu bulunmaktadır.

Bunlar; ALA(alpha-linolenic asit), DHA(docosahexaenoic asit) ve EPA(eicosapentaenoic asit)’dır. EPA/DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

 Omega 3 – 6 – 9 Yumuşak Kapsül

Kolestrol Düşürücü Gıda Takviyeleri /   Omega 3 – 6 – 9 Yumuşak Kapsül

Omega-3 kalp-damar sistemini düzenleyici ve destekleyicidir.
Omega-6 menopoz döneminde ve adet öncesinde meydana gelen sıkıntıların hafifletilmesinde yardımcı olur.
Omega-9 bağışıklık sistemini güçlendirmede,damar sağlığının korunmasında yardımcı yağ asididir.
Omega3-6-9 kolestrol ve trigliserit metabolizmasının düzenlenmesine yardımcı kalp-damar sağlığı için destekleyici bir gıda takviyesidir.Bu yağ asitleri ile yapılan çalışmalarda omega grubu yağ asitlerinin;beyin ve retina sağlığı,sağlıklı bir cilt ve sinir sistemi içinde önemi oldukları belirtilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir