Cilt lekelerine karşı

Cilt lekelerine karşı

cilt lekeleri

Yazı ve güneşi geride bıraktık artık. Güneş gibi dış etkenlerin oluşturduğu ya da yaşla birlikte cilt yapısına bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekelerinin tedavisinde bugün kimyasal peeling, fraxel lazer, IPL gibi bir çok farklı yöntem kullanılıyor.

KİMYASAL PEELING

Cildinizin donuk ve cansız olduğunu düşünüyorsanız; kimyasal peeling, tercih edebilirsiniz. Cildi canlandıran bu yöntem, cildin çeşitli katmanlarının kontrollü bir şekilde soyulmasına dayanıyor. Ayrıca kimyasal peeling; ciltteki koyu renkli lekelerin tedavisi, yüzeysel kırışıklıkların azaltılması, akne ve izlerinin giderilmesi için de uygulanıyor.

IPL

IPL dekolte ve el üzerindeki koyu renkli lekelerin tedavisi için kullanılan bir yöntem. Leke tedavisi her biri 20 dakikadan olmak üzere ortalama 4-6 seans sürüyor. Güneşten yıpranmış bir cilt, IPL sayesinde daha genç ve sağlıklı görünüyor.

FRAXEL LAZER

Fraxel Lazer yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cildi yenilemek, kırışıkları düzeltmek ve leke tedavisi için kullanılan bir yöntem. Bu yöntemle daha taze bir cilt görünümü, ciltte sıkılaşma, izlerde ve lekelerde azalma gibi sonuçlar alınıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir